google

Sunday, August 23, 2015 - 21:19

Παρουσιάστηκε το Android Wear 1.3, το οποίο προσφέρει διαδραστικές προσόψεις ρολογιών και δυνατότητα χρήσης του Google Translate.

Wednesday, August 19, 2015 - 21:57

Τη δική της πρόταση εξοπλισμού ενός smart home παρουσιάζει η Google, με το OnHub Router, να προσφέρει σύνδεση Wi-Fi, έχοντας ενδιαφέρον design.

Friday, July 24, 2015 - 22:56

Οι χρήστες της σουίτας εφαρμογών γραφείου της Microsoft μπορούν πλέον να έχουν απευθείας πρόσβαση στα έγγραφα που είναι αποθηκευμένα στο Google Drive.

Thursday, July 16, 2015 - 22:44

To Google Drive επιτρέπει πλέον στους χρήστες του την απενεργοποίηση της εκτύπωσης, του downloading και της αντιγραφής των αρχείων που υπάρχουν στο cloud.

Monday, June 22, 2015 - 21:34

Η Google δεν σταματά να παρουσιάζει νέα projects, με το Sidewalk να αποτελεί έναν τρόπο για να γίνουν πιο έξυπνες οι σύγχρονες μεγαλουπόλεις.

Monday, June 1, 2015 - 01:12

To Project Tango της Google θέλει να παρουσιάσει tablets και smartphones με ειδικούς αισθητήρες που θα επιτρέπουν την αναγνώριση κίνησης και την αίσθηση του βάθους.

Tuesday, May 26, 2015 - 02:01

Google-IO 2015

 

 

 

To Google I/O 2015 βρίσκεται προ των πυλών, με την αντίστροφη μέτρηση να έχει αρχίσει στο σχετικό site και τους developers να περιμένουν πολλές και ενδιαφέρουσες ανακοινώσεις.

Friday, May 22, 2015 - 00:29

Οι φήμες είναι έντονες τον τελευταίο καιρό αναφορικά με την πρόθεση της Google να παρουσιάσει τη δική της online φωτογραφική υπηρεσία.

Monday, May 18, 2015 - 02:01

H Google ανακοίνωσε ότι σύντομα οι επεκτάσεις που δεν προέρχονται από το επίσημο web store θα μπλοκάρονται από όλες τις εκδόσεις του Chrome.

Wednesday, May 13, 2015 - 20:28

Η Google προμηθεύει το Apple Watch με τις δικές της εφαρμογές για την ενημέρωση για την επικαιρότητα με το Google News, καθώς και την ενημέρωση για τον καιρό μέσω του Google Weather.

Pages